הדרך להלוואה שלך מתחילה כאן!
נציג הלוואות אקספרס
arrow-left17, arrow-left, left, previous
חלק א' מלאו פרטים ותדעו לכמה אתם זכאים!
שם מלא
טלפון ראשי
גיל
אזור מגורים
סוג הכנסה
כרטיס אשראי
הגבלות בנקאיות
נכס בבעלות

 מעוניין/ת לקבל הטבות ועדכונים  מאשר/ת את התקנון האתר
דף הבית >> עוד סוגי הלוואות >> ניכיון שיקים
 

ההבדל בין ניכיון שיקים פרטיים לניכיון שיקים מסחריים

ניכיון שיקים יכול להיות פעולה נהדרת אם אתם צריכים מזומנים כאן ועכשיו.
לא תמיד יש לנו את כל הכסף שאנחנו רוצים, או צריכים.
לפעמים החיים פחות מאירי פנים ממה שהיינו מקווים, וצריך מזומנים. ניכיון שיקים יכול להיות פעולה נהדרת אם אתם צריכים מזומנים כאן ועכשיו.

ניכיון שיקים פרטיים או מסחריים זה למעשה שם מעט מסובך לפעולה מאוד פשוטה- החברה לניכיון שיקים, או הבנק שלכם (ישנם בנקים המציעים את אותה הפעולה בדיוק) מסכימים להביא לכם מזומן מיד, כאן ועכשיו, אם תתנו להם שיק דחוי, אך בתמורה לאחוז מסוים מהכסף.

אז מה ההבדל בין ניכיון שיקים פרטיים לניכיון שיקים מסחריים? האם לבצע בבנק או בחברה פרטית? ולמה צריך לשים לב?

טיפים חשובים לפני שהולכים לניכיון שיקים

 • ההבדל בין ניכיון שיקים פרטיים למסחריים- כאשר אנו מדברים על ניכיון שיק מסחרי, מדובר בשיק דחוי עבור שירות שלקוח מסוים שכר מכם. למה שבכלל נקבל תשלום בשיק דחוי? בשוק התחרותי של היום, האפשרות של פריסת תשלומים או תשלומים בשיקים דחויים היא קורצת מאוד ללקוחות רבים, המעדיפים לשלם מאוחר יותר.

  הדבר מצד אחד טוב לעסקים, שכן הוא מעודד צריכה וקנייה, אך מצד שני פעמים רבות עסקים נתקעים ללא תזרים מזומנים, אך עם המון שיקים דחויים ותשלומי אשראי, ואין כסף לשלם לעובדים או לשלם בשביל תחזוקת העסק עצמו. בשיק פרטי הכוונה שאנחנו קיבלנו מאדם מסוים שיק, והוא דחוי.

  למשל, בחתונה הדודה והדוד נתנו לנו שיק לתאריך של יום ההולדת של אחד מהם, בשביל שנזכור אותם. מקסים.
   
 • לאיזו חברה ללכת- כל החברות, הפרטיות והבנקים, רוצים שתבואו אליהם בשביל ניכיון השיקים. עליכם לעשות סקר שוק בשביל לראות איזו חברה מציעה את העסקה הכי משתלמת מבחינתכם.
   
 • להתייעץ- כדאי להתייעץ עם מקצוען או יועץ פיננסי מסוג זה או אחר (לא של אחת החברות אלא פרטי שלכם) על מנת לקבל את כל המידע הרלוונטי אליכם.

חשוב לזכור

שיק דחוי הוא עדיין שיק, והוא שווה כסף. אם אתם יכולים להחזיק עוד חודש, יכול להיות שלא שווה לכם לעבור תהליך של ניכיון שיקים בדקו מה הכי משתלם בשבילכם.